Kaip atrodo Estijos turtingųjų kasdienybė ir kokie įpročiai juos atvedė į sėkmę? Estų leidinys „Aripaev“ dalijasi trijų verslininkų, patekusių į šalies turtingiausiųjų sąrašą, sėkmingo gyvenimo patarimais.
1. Bėkite ir galvokite
„Pastaraisiais metais visos įdomios idėjos galvoje gimė bėgiojant“, – sako Oliveris Ahlbergas, vienas iš įmonės „Skeleton Technologies“ įkūrėjų.
Bėgimas jam yra nepaprastai svarbus įprotis, todėl tą daro beveik kasdien. Žinoma, bėgimo tikslas yra judėti, tačiau verslininkas tęsia, kad iš tiesų labai svarbu ir mąstyti. Bėgant galima sugalvoti sprendimus esamoms problemoms ir naujų gerų idėjų.
TAIP PAT SKAITYKITE:
- Finansinę laisvę pasiekusios estės sėkmės istorija: nuomoju 10 butų, palikau samdomą darbą
- „Wise“ įkūrėjai turtingiausi Estijoje – bendras turtas viršija 3 mlrd. Eur
- Jauniausia Estijos milijonierė: jei darai tai, ko trokšta širdis, sėkmė neišvengiama
- Geriausi Estijos investuotojai prisipažįsta: šių klaidų kartoti nebenorėtų
O. Ahlbergo tikslas – kone kasdien nubėgti bent po 10 km. Kartais pavyksta daugiau, kartais mažiau, tačiau laiko mąstymams pakanka. Be to, jis pažymi, kad bėga lėtu tempu, kad per daug nepervargtų.
2. Savo laiką planuokite kaip Elonas Muskas
Prie O. Ahlbergo sėkmės labai prisidėjo griežtas laiko valdymas.
E. Muskas, turtingiausias žmogus pasaulyje, naudoja dienos planavimo iš anksto metodą, kada nusistatoma kada ir kiek laiko bus skiriama konkrečiai užduočiai atlikti (angl. timeboxing).
Tokį metodą taiko ir vienas iš įmonės „Skeleton Technologies“ įkūrėjų. Jei plano laikytis pavyksta – per dieną galima nuveikti tikrai daug. Be to, tokiu būdu gali būti tikras, kad veiklos, dėl kurių neverta ilgai stengtis, neužims per daug laiko. Daugiau jo lieka svarbioms veikloms.
3. Valgykite, melskitės, mylėkite
Urmas Soorumaa, stambus verslininkas, savo įpročiams apibūdinti naudoja Holivudo filmo „Valgyk, melskis, mylėk“ pavadinimą.
„Tai visi mano įpročiai“, – juokiasi jis.
U. Soorumaai svarbu kiekvieną rytą bet valandą skirti sau. Jo rutiną sudaro trumpas bėgimas, lengvi jogos ar daoizmo pratimai ir maudynės tvenkinyje. Verslininkas pripažįsta, kad iš to gaunamą naudą, sunku apibūdinti žodžiais.
Atlikdamas daoistinius pratimus – kvėpavimo ir tempimo pratimus iš senovės Kinijos – U. Soorumaa išsiugdė tikėjimą, kad kiekvienas žmogus gali save išsigydyti pats: „Visi kiti gali tau padėti ir patarti, bet jei pats nenori pasveikti, tavęs neišgydys niekas.“
U. Soorumaa turi aštuonis vaikus ir šešis anūkus, o jų šeimoje kiekvieną mėnesį būna bent vienas ar du gimtadieniai.
„Gimtadieniai – tai mūsų ritualas, kurio metu susirenkame kartu“, – sako jis ir priduria, kad labai gerbia savo šaknis, todėl visa šeima nuolat lanko protėviams dedikuotus medžius, parkus ir sodus.
4. Kasdien padarykite ką nors netikėto
U. Soorumaa pataria kiekvieną dieną padaryti ką nors, ko negalėjote suplanuoti ir tikėtis.
„Tiesiog pasikalbėkite su kuo nors ir pasakykite ką nors malonaus“, – pavyzdį pateikia verslininkas.
Šį įprotį jis išmoko Mianmare, kur nusipirko vietinių tautinių drabužių, o juos apsivilkęs sulaukė daugybės komplimentų iš vietinių gyventojų: „Tada supratau, kad jei nori ką nors pasakyti, eik ir pasakyk tai.“
5. Skaitykite knygas
U. Soorumaa sako, kad jam popierinė knyga yra šventa.
„Man patinka vartyti knygas, kažką pasibraukti, pasirašyti savo mintis“, – dalijasi jis.
Jei dar kartą nori perskaityti tą pačią knygą, jis gali peržiūrėti pabrauktas mintis ir vėl pasisemti knygos išminties.
Tačiau verslininkas jau daug metų nežiūri televizoriaus, taip pat seniai neskaitė popierinio laikraščio. Vakarais mėgsta naršyti internete šalia liepsnojančio židinio. U. Soorumaa prisipažįsta, kad kartais buvimas už ekrano gali šiek tiek varginti, tačiau ir jis turi silpnybių.
6. Dirbkite, nes to norite
Verslininkė Jana Tool dalijasi, kad jos įpročiai, kaip ir paprasto žmogaus. Kiekvieną rytą 8 val. turi būti darbe, prieš tai nuvesti vaikus į mokyklą ar darželį. Tačiau jos istorijoje išryškėja skirtumas, vedęs sėkmės link: jai labai patinka dirbti.
J. Tool kas rytą nori pasimėgauti kava, bet tai pavyksta ne kiekvieną rytą. Būdama nekilnojamojo turto bendrovės ir baldo dizaino verslo savininkė, ji nuolat galvoja apie darbo reikalus, didelę dalį dienos užima telefono skambučiai. Kai darbuotojai išeina atostogauti, jie iš tiesų ta daro, tačiau J. Tool nepailsi.
„Nėra taip, kad eidama atostogų numetu telefoną ir prašau daugiau man neskambinti“, – sako ji.
Būdamas verslininkas negali visiškai atsiriboti nuo darbo, tokia jo prigimtis.
Bet kas būtų, jei nereikėtų eiti į darbą? Ryte pabudus gali išgerti kavos, pabėgioti miške, nueiti į masažą.
„Tikrai nenorėčiau to daryti“, – teigia verslininkė.
Nors tokią kasdienybę ji galėtų sau leisti – yra turtingiausių estų sąraše – ji nesijaučia kitokia. Kaip tik, dorojasi su paprasto žmogaus rūpesčiais, pavyzdžiui, kai vis sugenda automobilis.
Vakarais su šunimi ji mėgsta pasivaikščioti po mišką.
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų?
Parašykite „Mano pinigų“ redaktoriams.