Sutelktinio finansavimo platformos ir investicinis gyvybės draudimas – ant svarstyklių

Sutelktinio finansavimo platformos ir investicinis gyvybės draudimas – ant svarstyklių

Turinys sukurtas reklamos užsakovo. „Manopinigai.vz.lt“ žurnalistai nedalyvavo kuriant šį turinį.

Verslo tribūna
Greta Zarembienė, platformos „Rontgen“ ryšių su investuotojais vadovė.

Geriausiai privalumai ir trūkumai bei skirtumai išryškėja vienus dalykus lyginant su kitais. Šiuo atveju gretiname sąlyginai jauną ir sparčiai augantį instrumentą – investavimą į nekilnojamąjį turtą per sutelktinio finansavimo platformas – su rinkos senbuviu – investiciniu gyvybės draudimu.

TRUMPAI APIE PAČIUS INSTRUMENTUS
Sutelktinio finansavimo platformos

Nuo 2016 m. sutelktinį nekilnojamojo turto finansavimą Lietuvoje reglamentuoja įstatymas, šią veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Sutelktinio finansavimo platformos (SFP) sujungia verslo idėjas turinčius nekilnojamojo turto (NT) vystytojus su investuoti norinčiais fiziniais ir juridiniais asmenimis. SFP atrenka ir įvertina skelbiamus investicinius projektus, kurių vystymui investuotojai už 7–11% palūkanas skolina savo lėšas. Visos paskolos metu SFP prižiūri NT projektų administravimą bei palaiko komunikaciją su vystytojais ir investuotojais.

„Atsiradus SFP anksčiau tik stambiems investuotojams prieinami NT projektai tapo pasiekiami ir vos 100 Eur norintiems įdarbinti asmenims“, – pažymi Greta Zarembienė, sutelktinio NT finansavimo platformos „Röntgen“ ryšių su investuotojais vadovė.

Investicinis gyvybės draudimas

Pagrindinė investicinio gyvybės draudimo (IDG) paskirtis – užtikrinti šeimos finansinį saugumą apdraustajam susirgus, tapus neįgaliam ar mirus. Gyvybės draudimu patariama apdrausti pagrindinio šeimos maitintojo gyvybę ir (arba) sveikatą – ypač jeigu šeimoje yra mažamečių vaikų ir ji prisiėmusi didelius finansinius įsipareigojimus. Kartu tai ir finansinei apsaugai skirtas produktas. Žmogus moka periodines įmokas, iš kurių dalis sumos skiriama draudimui, o kita dalis tenka kaupimui ir investavimui.

RINKOS DYDIS IR RAIDA

Sutelktinio finansavimo platformos

Lietuvos sutelktinio finansavimo rinka kasmet auga, o ankstyvas ir sėkmingas jos reglamentavimas bei priežiūra padėjo sukurti gerą reputaciją. Investuotojai išvengė nereglamentuojamose šalyse matytų skandalų ar tyčinių apgaulės atvejų.

Lietuvos banko (LB) duomenimis, pirmąjį 2022 m. pusmetį visa Lietuvos sutelktinio finansavimo rinka sudarė 72,6 mln. Eur arba 40% daugiau nei atitinkamu 2021 m. laikotarpiu. Daugiau kaip pusę šios rinkos tenka būtent NT verslo projektų finansavimui.

2021 m. ši rinka sudarė 114,8 mln. Eur arba 191% daugiau nei 2020 m. Su NT susijusių projektų finansavimas per 2021 m. siekė 63,8 mln. Eur arba 55,6% nuo visos Lietuvos sutelktinio finansavimo rinkos. LB pažymi, kad „sutelktinis finansavimas tampa vis dažniau naudojama verslo finansavimo alternatyva“. Atitinkamai jis tampa vis populiaresnė gyventojų investavimo kryptis – vien „Röntgen“ platformą šiuo metu yra subūrusi daugiau kaip 14 tūkst. investuotojų bendruomenę.

Investicinis gyvybės draudimas

Jeigu SFP yra palyginus naujas ir veržliai augantis investavimo instrumentas, tai IDG yra bene seniausias Lietuvoje plačiai prieinamas ilgalaikio investavimo būdas. Jis atsirado dar prieš investicinių fondų išpopuliarėjimą. Nepaisant to, kad jo istorija Lietuvoje skaičiuojama ne vieną dešimtmetį, IDG apimtys metai iš metų auga. LB duomenimis, IGD 2022 trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo sukaupęs 496 mln. Eur klientų turto (be draudimo bendrovių filialų). Per tris pernai metų ketvirčius šis augimas siekė 26%. Iš viso 2022 m. III k. pabaigoje buvo sudaryta 433.278 sutarčių (su draudimo bendrovių filialais). Po truputį auga ir naujai sudaromų sutarčių skaičius – per 2020 m. jų buvo sudaryta 42,1 tūkst, per 2021 m. – 52,2 tūks, per 2022 m. – 53,0 tūkst.

PRIVALUMAI

Sutelktinio finansavimo platformos

Vienas iš didžiausių SFP privalumų – aiškus ir fiksuotas uždarbis. 

„Investuotojai tiksliai žino, kokią palūkanų sumą uždirbs investicinio termino pabaigoje. Investavimo rizika nėra didelė – už paskolas kaip užtikrinimo priemonė visų investuotojų naudai įkeičiamas nekilnojamasis turtas, kurio vertė paprastai yra 30–40% didesnė už bendrą paskolos sumą“, – pabrėžia G. Zarembienė. Tokį turtą pardavus net ir su nuolaida, gautų lėšų turėtų pakakti atsiskaityti su investuotojais, grąžinti paskolą, išmokėti palūkanas ir delspinigius. Anot „Röntgen“ ryšių su investuotojais vadovės, nekilnojamojo turto įkeitimas investuotojų naudai yra itin efektyvi investicijų apsaugos priemonė. 

„Nors skolos išieškojimo procedūros pagal nepalankų scenarijų gali užtrukti nuo keleto mėnesių iki kelių metų – NT įkeitimu apsaugoti investuotojai gali būti tikri, kad skolos išieškojimo metu visos – išskyrus išieškojimo mokesčius – iš įkeisto turto pardavimo gautos lėšos bus visų pirma skirtos jų investicijoms padengti“, – komentuoja G. Zarembienė. Itin svarbu ir tai, kad SFP investuotojai, kitaip nei IGD, nemoka jokių naudojimosi platforma mokesčių. Galima investuoti trumpesniam ar ilgesniam laikui. Viena investicija platformoje paprastai trunka nuo 6 iki 18 mėn.

SFP suburia daug investuotojų, tačiau visi jie turi skirtingus investicinius motyvus: čia investuoja ir verslas, kuriam gali prireikti pinigų plėtrai po metų ar kelių, ir tėvai, kaupiantys lėšas vaikų ateities studijoms. SFP gali investuoti ir jauna pora, kaupianti pradinį įnašą būstui, arba buto pirkėjai, sumokėję avansą ir norintys trumpam įdarbinti galutiniam įsigijimui sukauptas lėšas. Pavyzdžiui, tokia platforma kaip „Röntgen“, kuri išsiskiria stambesniais investiciniais projektais, ja pasitiki ir joje investuoja ne tik smulkūs investuotojai, bet ir dideli privačios skolos fondai, norintys neilgam įdarbinti iš kitų projektų anksčiau grįžtančias lėšas. 

Investicinis gyvybės draudimas

Pagrindinis IDG privalumas – draudimo apsauga, galimybė apdrausti gyvybę asmens, kuris yra svarbus šeimos pajamų šaltinis, kai šeima augina vaikus, turi finansinių įsipareigojimų. Tai sudaro galimybę nelaimės atvejų iš karto gauti apčiuopiamą lėšų sumą. 

Visas gyvybės draudimo sutartis, kurias gyventojai sudaro būdami jauni ir sveiki, kažkuria prasme galima vadinti „auksinėmis“, - pažymima Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos tinklapyje. Tokiu atveju visą draudimo laikotarpį klientai mokės mažesnes draudimo įmokas. Sudarius 20–30 m. trukmės gyvybės draudimo sutartis gyvybės ir kritinių ligų draudimo įmokos visą ši laikotarpį bus mažesnės palyginus su tomis, kurios būtų draudžiantis būnant solidesnio amžiaus, o susirgus rimtesne liga galimybės apsidrausti iš viso nebelieka.

TAIKOMOS MOKESČIŲ LENGVATOS

Sutelktinio finansavimo platformos

Palūkanos, viršijančios 500 Eur per metus, apmokestinamos 15% gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu, o palūkanos iki 500 Eur – neapmokestinamos GPM. „Röntgen“ platforma kasmet pateikia Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) informaciją apie išmokėtas palūkanas, todėl deklaruojant pajamas žmonėms užteka ją patvirtinti vieno mygtuko paspaudimu. 
Investicinis gyvybės draudimas

VMI pažymi, kad IGD sutartį sudarius dabar, jos įmokos (tiek draudimo įmokos dalis, tiek investicijai skirta dalis) gali būti neapmokestinta GPM. Kai sutartis baigia galioti, išmokos apmokestinimas priklauso nuo aplinkybių.
Visa išmoka (tiek įmokėta dalis, tiek uždirbta iš investicijų) neapmokestinama, kai sutarties terminas yra ne trumpesnis kaip 10 m. ir jos gavėjas yra jaunesnis nei 26 m. arba sutarties terminas yra ne trumpesnis kaip 5 m. ir gavėjui iki senatvės pensijos liko ne daugiau kaip 5 m. Vadinasi, norint iš viso nemokėti GPM reikia būti jaunuoliu arba asmens amžius turi jau artėti link pensijos.

Jeigu sutarties terminas yra ne trumpesnis kaip 10 m. ir išmoka gauna asmuo, kuris yra 26 m. ir vyresnis ar iki pensijos dar liko daugiau kaip 5 m., bus apmokestinama tik įmokėta dalis (jeigu asmuo naudojosi GPM lengvata). Kitaip tariant, GPM nuo įmokų būtų tik atidedamas iki jų išmokėjimo, o iš investicijų uždirbta dalis – neapmokestinta. Kuo sukauptas kapitalo prieaugis didesnis, tuo reikšmingesnės sumos dėl šios lengvatos sutaupomos.

GRĄŽA IR RIZIKA

Sutelktinio finansavimo platformos

Vidutinė metinė investicijų grąža per visą „Röntgen“ gyvavimo laikotarpį yra kiek daugiau nei 9%, ji panaši ir likusioje Lietuvos SFP rinkoje. Ši grąža yra fiksuota – investuotojai iš anksto tiksliai žino, kiek uždirbs investicinio laikotarpio pabaigoje, jų uždarbis – priešingai nei investuojant į IGD – nepriklauso nuo to meto pokyčių akcijų biržose.

„Vidutinis vienos SFP investicijos terminas yra neilgas ir siekia apie metus, tad investuotojai kaskart gali spręsti – investuoti toliau ar ne. Todėl šis instrumentas tinkamas tiek investuojantiems periodiškai, tiek kartkartėmis, tiek trumpam“, – pažymi G. Zarembienė. Didžiausias investavimo efektas jaučiamas investuojant ilguoju laikotarpiu, nuosekliai ir reinvestuojant grąžą. Pradėjus nuo nulio ir kas mėnesį taupymui skiriant 100 Eur, per 10 metų bus sukaupta 12.000 Eur, o per 20 metų – 24.000 Eur suma. Tokiomis pat sąlygomis investuojant su 8% palūkanomis ir reinvestuojant uždarbį, per 10 metų portfelis pasieks 17.000 Eur , o per 20 metų – net 54.000 Eur. Uždarbis jau bus didesnis nei nuosavas įdėtas kapitalas. Taip nutinka dėl taip vadinamo sudėtinių palūkanų efekto, kuris kasmet didina uždarbio santykį.

Investicinis gyvybės draudimas

Koks yra šio finansinio instrumento pelningumas, galima paskaičiuoti pasitelkus tinklapyje www.finansaipaprastai.lt esančią šio produkto skaičiuoklę. IDG leidžia investuoti įvairiose pasaulio šalyse, tačiau jis pasižymi ir palyginus dideliais administravimo mokesčiais. Jeigu jokių administravimo mokesčių iš viso nebūtų, investuojant 10 m. kas mėnesį po 100 Eur ir esant 8% grąžai dėl minėto sudėtinių palūkanų efekto galima būtų sukaupti 18.000 Eur (čia ir kitur apvalinama). 

Finansaipaprastai.lt skaičiuoklė rodo, jog 10 m. kas mėnesį investuojant po 100 Eur į IGD ir esant istorinei grąžai iš akcijų 8%, išmoka pasibaigus sutarčiai priklausomai nuo taikomų mokesčių gali siekti 12.800–16.000 Eur, o sumokėti administravimo ir valdymo mokesčiai – 1.900 Eur ar 3.500 Eur. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į trečiųjų šalių turto valdymo mokesčius. Jeigu taikomas 0,7% trečiųjų šalių valdymo mokestis, visi sutarties administravimo mokesčiai gali siekti 1.900 Eur, o jeigu šis mokestis siekia 2%, mokesčiams tenkanti dalis padidėja iki 2.600 Eur. 

Ypač mokesčių reikšmė išryškėja, jeigu visos sutarties laikotarpis labai ilgas. Pavyzdžiui, esant 30 m. sutarčiai ir 0,7% trečiųjų šalių fondo administravimo mokesčiui, mokesčiai mūsų pavyzdyje sudarytų 13.000 Eur, o jeigu taikomas 2% administravimo tarifas – 24.000 Eur. Šie skirtumai dar kartą parodo, kaip svarbu atidžiai rinktis šį ilgalaikį produktą. 

PAGRINDINIS TRŪKUMAS

Sutelktinio finansavimo platformos

Egzistuoja palūkanų mokėjimo vėlavimo rizika. NT projekto nesėkmės atveju turtas būtų parduodamas varžytinėse, tačiau jo pardavimas ir atsiskaitymas su investuotojais gali trukti nuo kelių iki keliolikos mėnesių. Lietuvoje veikiančios platformos skelbia statistiką apie vėluojančių projektų dalį. Šiai dienai Lietuvoje vos kelios platformos, tarp jų ir „Röntgen“, kuri šiuo metu neturi jokių vėluojančių projektų. Visgi, visoje Lietuvos SFP rinkoje vėlavimų yra, todėl investuotojams būtina įvertinti šią riziką – ypač jeigu yra suplanuotas vėlesnis investuojamų lėšų panaudojimas.

Investicinis gyvybės draudimas

Dideli administravimo mokesčiai. LB 2021 m. viduryje pateikė tokį pavyzdį: „Iš apibendrintos informacijos matyti, kad investicinį gyvybės draudimą siūlančios bendrovės taiko skirtingo dydžio atskaitymus nuo įmokų, dauguma jų 1–3 metais taiko net 20–40% dydžio išskaitas, o nuo ketvirtųjų gyvybės draudimo metų jie svyruoja nuo 1 iki 5%. 

Dauguma draudimo bendrovių taiko sutarties administravimo atskaitymus nuo sukaupto turto, keletas taiko investicijų valdymo ir kitus mokesčius. Su IGD mokesčiais galima susipažinti LB svetainėje. LB tinklalapyje 2021 m. pateiktas hipotetinis skaičiavimas rodo, kad tuo atveju, jeigu vartotojas per 30 metų sumokėjo 30.000 Eur investicinio gyvybės draudimo įmokų, draudikui ir valdymo įmonėms sumokėti administravimo ir valdymo mokesčiai gali svyruoti nuo 4.000 Eur iki 16.000 Eur, priklausomai nuo pasirinktos draudimo bendrovės kainodaros ir valdymo įmonių taikomų atskaitymų už investicijų valdymą, kurie dažnai lemia didžiausius kainos skirtumus. 

LIKVIDUMAS

Sutelktinio finansavimo platformos

Nors SFP siūlo gana neilgus 6–18 mėnesių investicijos terminus, pinigų investuotojui gali prireikti dar anksčiau. Tokiu atveju beveik visos SFP, taip pat ir „Röntgen“, turi antrines rinkas, kuriose investuotojai gali parduoti investicijas dar iki investicinio termino pabaigos.

Investicinis gyvybės draudimas

Jeigu IDG sutartis bus nutraukta anksčiau laiko, teks susitaikyti su tam tikrais nuostoliais. Tokiu atveju, anot LB, draudiko išmokėta suma gali būti gerokai mažesnė nei sumokėtos draudimo įmokos. Mat, draudimo įmonė, sudarydama draudimo sutartį, patiria sutarties sudarymo sąnaudų (konsultavimo paslaugos, komisinis atlygis draudimo tarpininkui, su rizikos vertinimu susijusios išlaidos, draudimo liudijimo spausdinimo išlaidos ir kt.). Todėl nutraukus draudimo sutartį šios sąnaudos išskaičiuojamos iš draudėjo. Be to, išskaičiuojamos ir nesumokėtos draudimo įmokos, kurių mokėjimo terminas yra suėjęs. Reikia nepamiršti ir to, kad jei draudėjas naudojosi mokestine lengvata ir sutartis nutraukiama nepraėjus 10 metų laikotarpiui, mokestinės lengvatos suma sumažinama draudiko išmokėta suma.

SKAIDRUMAS IR ADMINISTRAVIMO POREIKIS

Sutelktinio finansavimo platformos

SFP sukonstruotas kaip aiškus ir paprastas investicinis instrumentas, besidomintiems rinka jis suteikia galimybę plėsti žinias. „Röntgen“ platformoje investuotojams pateikiami išsamūs, net ir ne profesionalams suprantami NT projektų pristatymai. Juose pristatomas vystojo verslo planas, rinkos aplinkybės, rizikos, procesas, turto įkeitimas, galimi scenarijai ir pan. 

„Mūsų veikla žmonėms yra aiški ir suprantama, žmonės mato investuojamų lėšų kelią ir panaudojimą. Su investiciniais projektais galima susipažinti tiek platformoje, tiek nuvykus juos apžiūrėti gyvai“, – pasakoja G. Zarembienė.
Vis dėlto, lyginant su IGD, SFP investuotojui reikės kiek labiau įsitraukti į sprendimų priėmimą ir pasibaigus investiciniam terminui vėl rinktis NT projektą, į kurį norės investuoti.

Investicinis gyvybės draudimas

IGD nereikalauja beveik jokio investuotojo įsitraukimo – galima pradžioje pasirinkti ir nebent kas kelis metus atnaujinti investicines kryptis. Investuotojas gali prisiimti šį investicinį įsipareigojimą ir jį pamiršti. IGD atveju tereikia mokėti įmokas, tačiau IDG klientui dažniausiai nėra aišku, kur ir kodėl administratorius investuoja jų lėšas.

APIBENDRINIMAS

IDG tinka apdrausti asmenį, kuris prisiima didelius finansinius įsipareigojimus, turi išlaikyti šeimą ir neturi kito turto ar 9 mėn. pajamų dydžio pagalvės, kurią būtų galima pasitelkti nelaimės atveju.

IGD tuo naudingesnis, kuo ilgesniam laikui sudaromas, nes su amžiumi didėja sveikatos rizikos ir gali prireikti draudimo išmokos. GPM lengvata skatina jį tęsti beveik iki pensijos – tuomet visos išmokos neapmokestinamos. Kita vertus, nutraukus IDG sutartį anksčiau laiko, laukia nemalonios pasekmės, todėl sprendimui dėl šio produkto verta skirti daug laiko, pasitelkti visą prieinamą informaciją ir atidžiai perskaityti sutartis. 

IDG leidžia investuoti visame pasaulyje, tačiau kartu didėja ir klaidingų investicinių sprendimų rizika – ypač jeigu asmuo neturi atitinkamų žinių. Investuojant į akcijų fondus, prisiimama palyginus didelė rizika.

SFP savo ruožtu siūlo fiksuotą grąžą už palyginus nedidelę riziką. Daugeliu atveju tai palankesnis investicinis instrumentas už bankų indėlius. SFP neturi administravimo mokesčių, todėl jie netirpdo investicinio turto, tačiau šiam produktui reikia skirti daugiau savo laiko – pasibaigus vieniems projektams reikės pasirinkti kitus.

Abu šie instrumentai gali vienas kitą papildyti ir didinti visuomet aktualią portfelio diversifikaciją. SFP galima rekomenduoti žmonėms, ieškantiems paprastumo, lankstumo, patogumo, investicijų likvidumo, užtikrinimo priemonių, o IGD investuotojams kainuos mažiausiai laiko, viename produkte siūlomos kelios skirtingos paslaugos (vertės) ir asmuo automatiškai orientuojamas į ilgalaikį investavimą bei su tuo susijusią finansinę discipliną.
 

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų?

Parašykite „Mano pinigų“ redaktoriams.

„Letsinvest“ klientams
„VŽ Mano pinigai“ 2 mėn. prenumerata NEMOKAMAI

Jus dominanti sritis
Pasiūlymu galima pasinaudoti iki 2023.04.05. Pasiūlymas galioja vieną kartą. Prenumerata galios 60 d. nuo užsakymo dienos.

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Kaip pasididinti pajamas?
 • Kaip neskausmingai sutaupyti?
 • Kaip išmintingai leisti pinigus?

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Kaip pasidinti
  pajamas?
 • Kaip neskausmingai
  sutaupyti?
 • Kaip išmintingai
  leisti pinigus?

Klientams dovana
„VŽ Mano pinigai“ 60 d. prenumerata NEMOKAMAI

Jus dominanti sritis
Pasiūlymu galima pasinaudoti iki 2022.12.01.

„VŽ Mano pinigai“ - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Kaip pasididinti pajamas?
 • Kaip neskausmingai sutaupyti?
 • Kaip išmintingai leisti pinigus?

Prenumeratos užsakymas

Mokėjimo būdai

Tinkamos kortelės:
svg
svg
svg
Norėdami mokėti pavedimu pagal iš anksto gautą sąskaitą, spauskite PRENUMERUOTI. Gavę jūsų duomenis išsiųsime Sąskaitą.

Jei turite klausimų, susisiekime: tel. +370 5 252 6408, 252 6330, e.paštu [email protected]
Elektroninių mokėjimų paslaugos teikėjas - Kevin EU, UAB, įmonės kodas: 304777572, registracijos adresas: Lvivo g. 25-104, LT-09320, Vilnius, Lietuva, užregistruota Lietuvos juridinių asmenų registre. Kevin EU, UAB yra licencijuota mokėjimų įstaiga, licencijos numeris 36, licenciją, remdamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, išdavė Lietuvos bankas, įstaigos priežiūrą vykdo Lietuvos bankas.

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

Prenumerata 1 mėn.
6 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais
kaina iki balandžio 5 d.
Prenumerata 12 mėn.
36 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais
Kaina iki balandžio 5 d.
Prenumerata 6 mėn.
27 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

„Creditinfo Lietuva“ dovana
0 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

VŽ dovanų kuponas: Mano pinigai 12 mėn. (asmuo)
47 Eur
72 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

VŽ dovanų kuponas: Premium 6 mėn. (asmuo)
119 Eur
170 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

VŽ dovanų kuponas: Premium 12 mėn. (asmuo)
163 Eur
327 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

VŽ dovanų kuponas: Mano pinigai 12 mėn. (įmonė)
47 Eur
72 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

VŽ dovanų kuponas: Premium 6 mėn. (įmonė)
162 Eur
170 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

VŽ dovanų kuponas: Premium 12 mėn. (įmonė)
294 Eur
327 Eur
(su PVM)

VŽ Mano pinigai - praktiški patarimai apie asmeninius ir šeimos finansus

 • Luko investavimo dienoraštis
 • Ką pirko investuotojai (kiekvieną mėnesį)
 • Ekspertų patarimai
 • Podkastai su investuotojais

„Letsinvest“ klientams
0 Eur
(su PVM)
Mano pinigai