Smarkiai brangstantys energetiniai ištekliai, noras gyventi tvariau šalies gyventojus verčia ieškoti alternatyvų. Viena jų – investavimas į efektyvesnį šildymą ir atsinaujinančią energiją.
Kaip parodė SEB banko tyrimas, jeigu dabar kraustytųsi gyventi į naują vietą, 66% lietuvių svarbiausias pasirinkimo kriterijus būtų būsto energinis efektyvumas. Penktadalis gyventojų svarsto ir apie investicijas į turimo būsto energinį efektyvumą – efektyvesnę šildymo sistemą, atsinaujinančią energetiką, energiją taupančius buities prietaisus.
„Ne tik dėl tvarumo priežasčių, bet ir dėl smarkiai brangstančių energetinių išteklių žmonės vis geriau supranta aplinką tausojančio ir energetiškai efektyvaus būsto naudą. Tai ne tik mažesnės išlaidos šildymui, bet ir geresnė gyvenimo kokybė bei padidėjusi nekilnojamojo turto vertė“, – pranešime spaudai cituojamas Modestas Kieras, SEB banko Privačių klientų finansavimo departamento vadovas.
Banko atliktas tyrimas atskleidė, kad:
- 22% gyventojų artimiausiu galvoja atnaujinti šildymo sistemą,
- 20% svarsto pradėti naudoti atsinaujinančią energiją,
- 19% žada keisti buitinę techniką ir pasirinkti aukščiausios energijos vartojimo efektyvumo klasės prietaisus,
- 2% planuoja investuoti į kitus energijos taupymo sprendimus,
- 38% gyventojų jokių investicijų į būsto energinio efektyvumo gerinimą neplanuoja.
Tyrimą atliko bendrovė „Norstat“. Atliekant tyrimą š. m. kovą buvo apklausta 1.000 Lietuvos gyventojų, kurių amžius – nuo 18 iki 74 metų.
Investuoja į saulės elektrines
Viena populiariausių investicijų – į saulės elektrines.
Energijos skirstymo operatorės (ESO) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 18.800 gaminančių vartotojų (t.y., neskaičiuojant nutolusių gaminančių vartotojų) – vien šiemet jų padaugėjo daugiau nei 4.500. Valstybei skatinant gaminančių vartotojų plėtrą, tikimasi, kad jau kitų metų pabaigoje jų skaičius Lietuvoje padvigubės.
„Manopinigai.lt“ rašė apie birželio pabaigoje duotą startą teikti paraiškas subsidijoms saulės elektrinėms įsirengti. Plačiau skaitykite ČIA.
Kaip teikti paraišką ir gauti subsidiją, išsamiau ČIA.
TAIP PAT SKAITYKITE:
- Ekspertas apie saulės elektrines: sumontuoti galima per 2 dienas, bet laukti specialistų – ir 150
- 10 kW saulės elektrinė: kiek kainuoja, kiek pinigų galima susigrąžinti
- Saulės elektrinė: kaip įsirengti, kiek kainuoja ir kada atsipirks