Eglė Mačienė, investuotoja, bendrovės „Armitana“ – valdančios „Salamander“, „Step Top“, „Tops!“, „Žygio batai“ parduotuves – komercijos vadovė, šiuo metu aktyviausiai investuoja į fondus ir avalynės gamintoją „Crocs“.
„Crocs“ bendrovės akcijų E. Mačienė dabar perka daugiau – dirbdama mados srityje, ir po neseniai įvykusios kainų korekcijos, ji sako matanti didelį „Crocs“ potencialą.
„Esu investavusi ir į kelis indeksus – tai„NASDAQ“ ir S&P 500, per „SEB“ ir „Swedbank“ platformas. Pastaruoju metu dėmesį atkreipė „Synergy Finance“ technologijų fondai dėl vis augančio susidomėjimo dirbtiniu intelektu ir puikių rezultatų“, – pabrėžia investuotoja.
Portfelio sudėtis
Investicijos į atskirų bendrovių akcijas ir fondus sudaro 60% E. Mačienės portfelio, dar 40% – privačios paskolos.
TAIP PAT SKAITYKITE:
- Kokių bendrovių akcijų liepą pirko privatūs investuotojai
- „Mano pinigai“ apklausė investuotojus: rinkosi JAV akcijas, fiksavo ir 177% grąžą
- Toomas investuoja: tikiuosi, kad šios bendrovės akcijos vertė išaugs 10 kartų
Į akcijas ji pradėjo investuoti 2015-2016 m. – tuomet sekėsi labai prastai. Tada pasitraukusi iš prekybos biržoje, 2020 m. ji sugrįžo, kaip pati teigia, „dėl vėl kilusio investavimo bumo“.
Investicijoms skiriama jos pajamų dalis nėra apibrėžta, tačiau sako paprastai investuojanti didesnes sumas.
„Kaskart bent po 5.000 Eur. Pavyzdžiui, „Farfetch“ bendrovės akcijų pirkau už 20.000 Eurų, panašiomis sumomis investuoju ir į kitą turtą“, – pasakoja E. Mačienė.
„Farfetch“ akcijų ji pirko 2020 m., ir tokią sumą investicijoms skyrė pirmą kartą.
„Pandemijos metu ženkliai padidėjo pardavimai internetu ir pagrindinis mūsų verslo partneris čia buvo bendrovė „Farfetch“ – viena pagrindinių prekybos vietų aukštesnės klasės produkcijai. Tuo metų šios įmonės akcijų kaina buvo virš 40 Eur, kiek vėliau ji užaugo apie 70%. Beje, mūsų pardavimai „Farfetch“ platformoje augo panašiai – atrodė, kad žmonės atranda naują būdą apsipirkti, – prisimena E. Mačienė, – tačiau galiausiai ši investicija tapo labai skaudžia patirtimi: „Farfetch“ akcijų kaina nukrito iki maždaug 4,50 Eur.“
Pasitikėjimo savo žiniomis neužteko
Šiandien E. Mačienė mano, kad sprendimą pirkti būtent šios įmonės akcijų priėmė dėl didžiulio pasitikėjimo savimi – juk mados srityje dirba jau 18 m. Tačiau dabar pripažįsta: dirbant su „Farfetch“, buvo galima matyti ženklų dėl bendrovės patiriamų finansinių sunkumų – pavyzdžiui, mažėjo įmonės rinkodaros biudžetai.
„Taip pat žinojome, kad „Farfetch“ žada agresyviai žengti į Kiniją, bendradarbiauti su „Alibaba“, o čia prabangos prekių rinka labai didelė. Galiausiai to padaryti nepavyko, dėl politinių dalykų. Tad ir „Farfecth“, ir „Michael Kors“ tapo labai skaudžiomis investicijomis“, – atvirauja investuotoja.
Dabar ji sako, kad ši pamoka sufleruoja paprastą sprendimą investuojant: kliautis ne tik turimomis žiniomis, bet ir tikrinti bendrovių finansinius rodiklius, gilintis į verslo ekonomiką, o dar geriau – pasitarti su profesionalais.
Sieks didesnės diversifikacijos
„Farfetch“ ir „Michael Kors“ investicijos portfelyje toliau smunka, tačiau „Crocs“ bendrovės bei technologijų sektoriaus rezultatais E. Mačienė džiaugiasi – bendrai portfelio grąžą ji vertina kaip „labai neblogą“.
„Labai džiugina, kad auga mano indeksiniai fondai, kuriuos, nepaisant praėjusių metų smukimo, pirkau ir toliau“, – pabrėžia ji.
Jos investavimo filosofiją pagrįsta „investuoti į tai, ką supranti“ požiūriu. Ir, nors tikintis geriausių „Farfetch“ ir „Michael Kors“ rezultatų, taip nenutiko, E. Mačienė pabrėžia, kad iš tiesų šių bendrovių akcijų kaina atitinka pardavimus ir finansinius rezultatus – „Farfetch“ turi daugybę konkurentų Europoje, kurių pozicijos vis stiprėja.
„Šiandien į savo portfelį dedu vis daugiau bendrovių, siekiu diversifikacijos ir investuoju periodiškai, nepriklausomai nuo esamo laikotarpio ir trumpalaikių tendencijų“, – apibendrina E. Mačienė.
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų?
Parašykite „Mano pinigų“ redaktoriams.