Dažniausias investuojančiųjų tikslas – užsidirbti grąžą. Tiesa, skaičiuojant ją, svarbu nepamiršti infliacijos, kuri paskutiniu metu yra rekordiškai didelė. Sigita Pranckėnaitė, Investuotojų asociacijos valdybos narė, bendrovės „Moore Mackonis“ partnerė, atsako į „Verslo žinių“ su partneriais organizuotoje „Moterys investuoja“ konferencijoje dalyvės Inesos užduotą klausimą.
„Investicijų grąža yra tai, ką Jūs uždirbote iš investicijų. Norėdami įsivertinti, ar Jūsų investicijų grąža viršijo tų metų infliaciją – reikėtų iš metinės investicijų grąžos atimti metinę infliaciją. Taigi, siekiant išlaikyti tą patį gyvenimo lygį, iš investicijų reikėtų uždirbti bent tiek, kiek sudaro metinė infliacija.
Šiais 2022 metais turbūt daugelis bus uždirbę mažiau nei sudarys metinė infliacija. Visgi, tokie metai yra išskirtiniai, kaip kad ir būna palyginti trumpi recesiniai ekonomikos periodai.
Savo investavimo rezultatus reikėtų skaičiuoti per visą investavimo periodą, per kurį bus visko, svarbiausia, kad ilguoju laikotarpiu siekiama grąža viršytų infliaciją. Jeigu ta grąža viršija nežymiai, tai rodo konservatyvumą, o kuo didesnė grąža – agresyvumą, arba prisiimamą aukštesnę riziką.
Grąžų lyderiai ar turto išsaugojimo galimybės yra skirtingos, priklausomai nuo ekonomikos ciklo.
Visą straipsnį gali skaityti tik „Mano pinigų“ prenumeratoriai.
- Kaip pasididinti pajamas?
- Kaip neskausmingai sutaupyti?
- Kaip išmintingai leisti pinigus?
Iki balandžio 5 d. 6 mėn. prenumerata
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų?
Parašykite „Mano pinigų“ redaktoriams.