Jonas Lalas, statybos įmonės „Malagris“ vadovas, investuoti pradėjo prieš 15 metų, kai prireikė papildomo pajamų šaltinio svajonei įgyvendinti – nuosavam būstui įsigyti. Šiandien pašnekovas investavimą vadina hobiu.
J. Lalo rizikingame portfelyje – pavienės didelės rizikos ir mažos kapitalizacijos įmonių akcijos, kurias perka ir parduoda vadovaudamasis šaltu protu ir laikydamasis griežtos strategijos.
„Mano strategija – į kylančias įmones investuoti daugiau. Jeigu akcijų kaina pakilo, tai investicijas dvigubinti. Jeigu kaina krenta, tai parduoti. Ir čia pakankamai griežtai“, – kalba jis.
Toks investavimas yra labai rizikingas. Šioje vietoje itin svarbu gebėti valdyti emocijas ir nepriimti sprendimų jų laikantis.
„Jeigu žmogus mato, kad kažkas vyksta arba labai gerai, arba labai blogai, natūraliai, jis nori veikti, kažką su tuo daryti ir tai dažniausiai priveda prie klaidų“, – pastebi J. Lalas.
Per 15 investavimo metų išvengti klaidų jam nepavyko, tačiau pašnekovas priduria, kad dažniausiai būtent iš jų daugiausiai išmokstama.
„Jeigu praloši, ilgiau jauti skausmą. Ir kol tą skausmą jauti, bandai suprasti – dėl ko taip nutiko, ką padarei blogai, ką reikėtų keisti ir kaip nebekartoti tų klaidų“, – teigia investuotojas.
TAIP PAT KLAUSYKITE:
- T. Krakausko asmeninis portfelis: apie 80% sudaro dividendinių įmonių akcijos
- I. Laursas: labiausiai 2023 m. tikiu kompanijomis, susijusiomis su dirbtiniu intelektu
- Asmeninė kišenė: didžiausios L. Sokolovskos investicijos – į savo verslą, pradėjo nuo 5.000 Lt
- Asmeninis investuotojo D. Šilkaičio portfelis: per COVID-19 išvengti klaidų nepavyko
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų?
Parašykite „Mano pinigų“ redaktoriams.